Droga Trolli

Posted on

Drogę od zachodu otaczają majestatyczne góry o nazwie kongen król 1614 m droningen królowa 1544 m i bispen biskup 1462 m. I wyremontowana w 2005 r.

Norwegia Wycieczka Na Trolltunge Norway Travel Country Roads Trip

Po wschodniej stronie doliny leży potężny masyw.

Droga trolli. Nie sposób przejechać przez nią obojętnie. Dość wąska droga wspina się na 852 m. Jest to chyba najbardziej spektakularna część na odcinku między geiranger a åndalsnes.

Droga trolli znana oryginalnie jako trollstigen to jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych dróg scenicznych w norwegii. Droga zwana trollstigen czyli droga trolli jest cudem inżynierii a jednocześnie jednym z najważniejszych punktów zwiedzania w norwegii. Zobacz recenzje artykuły i zdjęcia dotyczące droga trolli w serwisie tripadvisor w fiordach zachodnich norwegia.

Uwzględniona w 18 najpiękniejszych trasach w norwegii może przyprawiać kierowców i pasażerów o małe ciary. Droga trolli droga 63 zaczyna się 6 kilometrów na południowy wschód od åndalsnes jako odgałęzienie drogi e136 i prowadzi na południe przez dolinę isterdalen aż do valldal nad fiordem norddals. Po wjeździe na szczyt mamy punkt.

Droga trolli fiordy zachodnie. Mijamy 11 bardzo ostrych zakrętów. Trollstigen droga położona na południe od åndalsnes w gminie rauma w norwegii jest ona częścią drogi krajowej nr 63 z åndalsnes do valldal i dalej do popularnej wśród turystów miejscowości geiranger trasa została otwarta 31 lipca 1936 roku przez króla haakona vii po 8 latach budowy.

Do podziwiania również wodospad. Jazda drogą trolli trollstigen norway road jest jednym z najbardziej znanych obszarów norwegii głównie z krętej drogi trollstigen. Trollstigen zwana też drabiną trolli lub drogą trolli to trasa złożona z 11 serpentyn o której sami mieszkańcy norwegii mówią jako o obowiązkowym punkcie.

Pin On Travels

Trolltunga Czyli 23km By Zobaczyc Jezyk Trolla Opis Trasy Norway River Outdoor

Pin On Norwegia I Finlandia

Drabina Trolli Jedna Z Najbardziej Kretych Drog Europy Natural Landmarks Landmarks Travel

Pin On Skandynawia Z Okien Autobusu Setra 515 Hd

14 Best Hikes In Norway To Put On Your Bucket List In 2020 Best Hikes Lofoten Norway

The Most Wonderful Roads In The World Scenic Roads Amazing Places On Earth Norway Travel

Pin By Retno Suprabasasi On Roads Cycling Trips Vacation Trips Travel Tours

Pin On Skandynawia Z Okien Autobusu Setra 515 Hd

Pin On Droga

Norwegia Praktycznie Co Warto Zobaczyc Ciekawe Miejsca Travel Natural Landmarks Landmarks

Norwegia Okreg More Og Romsdal Dolina Romsdalen Gory Romsdalsalpane Sciana Trolli Trollveggen Natural Landmarks Norway Landmarks

Pin On Norwegia Norwey More Og Romsdal

Pin On Taki Jest Pomysl Na Nastepna Wyprawe

Punkt Widokowy Na Szczycie Dalsnibba W Gorach Skandynawskich W Norwegii Z Wysokosci 1495 Metrow N P M Mozna Podziwiac In 2020 Photo Natural Landmarks Landmarks

Pin On Norwegia Norwey More Og Romsdal

Pin On Skandynawia Z Okien Autobusu Setra 515 Hd

Pin On Norwegia Norwey More Og Romsdal

Pin On Places Of My Soul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *