Droga Trolli Norwegia

Posted on

Do podziwiania również wodospad. Droga trolli znana oryginalnie jako trollstigen to jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych dróg scenicznych w norwegii.

Norwegia Okreg More Og Romsdal Dolina Romsdalen Gory Romsdalsalpane Sciana Trolli Trollveggen Natural Landmarks Norway Landmarks

Maksymalna długość samochodów nie może przekracza 12 metrów bo po prostu się nie zmieści.

Droga trolli norwegia. Droga trolli norwegia sierpień 2004. Droga zwana trollstigen czyli droga trolli jest cudem inżynierii a jednocześnie jednym z najważniejszych punktów zwiedzania w norwegii. I wyremontowana w 2005 r.

W skład drogi trolli czy trollstigen wchodzi 11 serpentyn które poprzedzone są jedynym na świecie znakiem uwaga trolle. Jest to chyba najbardziej spektakularna część na odcinku między geiranger a åndalsnes. Ale są to zdjęcia z wyjątkowych miejsc dlatego po prostu musimy wam je pokazać.

Mijamy 11 bardzo ostrych zakrętów. Oficjalne otwarcie miało miejsce już w 1936 roku budowa trwała 8 lat a nad sensem stworzenia tej trasy trwały długie i intensywne debaty. Geirangerfjord i droga orłów i trolli choć od naszej podróży do norwegii minęło już całkiem sporo czasu to ostatnio odkryliśmy w naszym komputerze plik ze zdjęciami o którym zupełnie zapomnieliśmy.

Trasa składa się z 11 serpentyn które zakręcają nawet pod kontem 180. Zobacz recenzje artykuły i zdjęcia dotyczące droga trolli w serwisie tripadvisor w fiordach zachodnich norwegia. Mówią że lepiej późno nic wcale dlatego z lekkim opóźnieniem zapraszamy na.

Droga trolli tłumacząc dosłownie z języka norweskiego oznacza drabinę trolli. Trollstigen zwana też drabiną trolli lub drogą trolli to trasa złożona z 11 serpentyn o której sami mieszkańcy norwegii mówią jako o obowiązkowym punkcie. Droga trolli trollstigen norwegia trollveggen z dołu trollstigen droga trolli romsdal jest jednym z najbardziej znanych obszarów norwegii głównie z krętej drogi trollstigen i ze ściany wspinaczkowej trolltind.

Jest ona częścią złotej drogi prowadzącej z åndalsnes do. Jest ona częścią drogi krajowej nr 63 z åndalsnes do valldal i dalej do popularnej wśród turystów miejscowości geiranger. Przy dobrej pogodzie możesz się spodziewać tłumu na górnym tarasie z którego roztacza się najpiękniejszych widok na otoczenie.

Trasa została otwarta 31 lipca 1936 roku przez króla haakona vii po 8. Dość wąska droga wspina się na 852 m. Droga trolli fiordy zachodnie.

Moja opinia to tylko 3 gwiazdki z. Po wjeździe na szczyt mamy punkt. Trollstigen droga położona na południe od åndalsnes w gminie rauma w norwegii.

Uwzględniona w 18 najpiękniejszych trasach w norwegii może przyprawiać kierowców i pasażerów o małe ciary. Znak uwaga trolle droga trolli także. Trollstigen zwana też drabiną trolli lub drogą trolli to trasa złożona z 11 serpentyn o której sami mieszkańcy norwegii mówią jako o obowiązkowym punkcie.

Każdy zakręt nosi nazwę brygady odpowiedzialnej za budowę danego odcinka lub. Spektakularną drogę trollstigen odwiedza rocznie ponad 700 tysięcy turystów z całego świata.

The Most Wonderful Roads In The World Scenic Roads Amazing Places On Earth Norway Travel

Lofoty Norwegia To Idealny Kierunek Na Zimowe I Letnie Wakacje Przeczytaj I Dowiedz Sie Jak Dojechac Na Lofoty Kiedy Jecha In 2020 Norway Natural Landmarks Landmarks

Pin On Norwegia Norwey More Og Romsdal

Norwegia Praktycznie Co Warto Zobaczyc Ciekawe Miejsca Travel Natural Landmarks Landmarks

Pin On Norway

Pin On Taki Jest Pomysl Na Nastepna Wyprawe

Drabina Trolli Jedna Z Najbardziej Kretych Drog Europy Natural Landmarks Landmarks Travel

Pin On Norwegia Norwey More Og Romsdal

Pin On Places Of My Soul

Atrakcje Norwegii Trekking Na Preikestolen Z Dzieckiem Outdoor Water Coastline

Pin On Travels

Pin On Skandynawia Z Okien Autobusu Setra 515 Hd

Pin On Skandynawia Z Okien Autobusu Setra 515 Hd

Norwegia Wycieczka Na Trolltunge Norway Travel Country Roads Trip

Pin By Retno Suprabasasi On Roads Cycling Trips Vacation Trips Travel Tours

Punkt Widokowy Na Szczycie Dalsnibba W Gorach Skandynawskich W Norwegii Z Wysokosci 1495 Metrow N P M Mozna Podziwiac In 2020 Photo Natural Landmarks Landmarks

Pin On Droga

Trolltunga Czyli 23km By Zobaczyc Jezyk Trolla Opis Trasy Norway River Outdoor

Pin On Norwegia I Finlandia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *