Dom Zapustený Do Svahu

Posted on

Projektant architekt statik a stavebný inžinier mi radia tak že už mám hlavu ako balón. Naša úspešná argumentácia pri povoľovaní sa opierala o snahu realizovať nízkoenergetický dom so zelenou strechou ktorý by bol do svahu zapustený pri danej podlažnosti by nerušil v diaľkových pohľadoch a súčasne by svojim osadením v terénnom záreze chránil jeho obyvateľov od prípadného hluku z prevádzky železnice hovorí autor projektu.

Moderny Dom Nad Palcmanskou Masou Ako Stvoreny Pre Oddych Mojdom Sk

Zapustenie hlavných prevádzkových zón do nižšej úrovne pri pohľade z ulice vizuálne znížilo výšku domu.

Dom zapustený do svahu. Niet nad to mať v zime auto vyhriate a v lete zachladené. Vchádzať sa bude od cesty priamo do horného podlažia. Zastavaná plocha 211 1 m 2.

Jednopodlažní nepodsklepený rodinný dům zapuštěný do svahu s plochou extenzivně zatravněnou střechou technické údaje konstrukční řešení. Zo strany ulice pôsobí dom nenápadne a introvertne a presne o to nám išlo. Okrem pohotovostného wc obsahuje len mimoriadne komfortnú garáž ktorá ukryje až 3 autá.

Ve svahu na skále či naplaveninách se dům může dost prodražit. Rodinný dom vo svahu suterén a obývané podlažie s veľkou terasou. Budova je čiastočne vnorená do svahu čo umožňuje získať tepelnú izoláciu navyše a zdôrazniť intimitu stavby i jej splynutie s terénom.

Celková úžitková plocha 220 95 m 2. Patio je mienené ako priestorový predel a prvok ktorý privádza do stredu domu svetlo a vzduch. Nezvyčajne je riešený suterén domu.

Preto mám záujem stavať menší dvojpodlažný dom cca 8x10m ktorý bude zapustený v svahu tj. Mám pozemok na strmšom svahu pod cestou cca 4 metre prevýšenie na 20 metroch. Nosný stěnový systém založený na základových pasech v hlavní obytné místnosti doplněný ocelovým sloupem a průvlakem stropní konstrukce tvořená železobetonovými filigránovými panely a zmonolitňující žb.

Tá síce zvýšila náklady avšak pozemok do svahu pomohol rodine rozhodnúť sa v prospech garáže. Když však autor dům dobře vymyslí na konkrétní místo a přizpůsobí se terénu dá se vejít do přijatelné částky. Obostavaný priestor 1 161 7 m 3.

Na vyššej úrovni sú iba vstupné priestory sklady garáž pre dve autá fitness a pracovňa takže dom vyzerá ako malý prízemný bungalov. Tento bungalov je usazen na svažité parcele kterou kopíruje různými výškovými úrovněmi a organickými tvary. Dom zapustený do svahu a predsa presvetlený.

Nízkoenergetický dům s vlnou a obytným podkrovím krmelín u ostravy. Jestliže se pozemku nepřizpůsobí návrh domu zakládání se vyšplhá i na několikanásobek běžné ceny. úžitková plocha prízemia 139 0 m 2.

Veľké okná z obývačky do záhrady. Keď sa doňho poriadne zahľadíte nenechá vás ľahostajným. Zamilujete sa doňho a kúpite si pozemok vo svahu.

Bungalov ve svahu do l s garáží a plochou střechou černošice.

Pin On Architektura Byvanie

Pin On Dom

Pin On Domcek

Archiweb Cz Rodinny Dom Na Devine

Dom Strateny Vo Svahu Mojdom Sk

Rodinny Dom Bungalov Archives Ned Atelier

Mv Architektura 5 Photos Architectural Designer Andreja Kmeta 010 01 Zilina Slovakia

Pozoruhodny Rodinny Dom S Vegetacnou Strechou Prekvapi Svojou Ohľaduplnostou Mojdom Sk

Postavili Si Rodinny Dom Na Svahu S Obyvackou Na Terase A Ciernou Kuchynou

Zaklady Pasivneho Domu Dom Z Tehly

Pin By Renata Hovancikova On Zahrada Modern Landscaping Home Landscaping Outdoor Gardens Design

Architekti T T Rodinny Dom Zapusteny Do Svahu Facebook

Pin On Projekt Na Kopci

Dom Vo Svahu Rodinne Domy Architektura Ps Arch Architektura Projekcia

Primestska Villa R8 Dom Vo Svahu

Osobity Rodinny Dom V Horskom Prostredi Rodinny Dom

Moderne Domy Projekty Archives Ned Atelier

Rodinny Dom Snehuliak

Pin On Ned Atelier

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *