Dominikanska Republika Obyvatelstvo

Posted on

21 orná půda 34 pastviny 12 lesy 24 ostatní reliéf. Z původních obyvatel ostrova indiánského kmene tainů přežilo do dnešní doby jen posledních pár set jedinců kteří se koncentrují v provincii azua.

Dominikanska Republika Ostrov V Pohybu Plus

Súčasná populácia dominikánska republika je.

Dominikanska republika obyvatelstvo. Dovolená v dominikánské republice. šíření španělské kultury probíhalo velmi krutě a. Dominikánska republika obyvateľstvo 1950 2100.

Nakonec španělé vyhráli a založili zde kolonii která. Dominikánska republika historická a pravdepodobná populácie u oboch pohlaví pre obdobie 1950 2100 mil. 48 730 km 2.

9507133 červenec 2008 88 místo porovnat s jinými státy. 11 184 173 1 plocha 48730 km hustota obyvateľstva 229 51 p km. Nejvyšší bod pico duarte 3 175 m.

31 8 muži 1537981 ženy 1482546 15 64 let. Dominikánská republika je stát v karibském moři který se rozkládá na východní části ostrova hispaniola v souostroví velké antily. Století byl vnucen obyvatelům území dominikánské republiky jazyk kmene tainy.

Do roku 1795 byla dominikánská republika španělskou kolonií pak střídavě pod vládou francie haiti a španělska. Ostrov byl objeven v r. Míšenci tvoří 73 populace země běloši 16 a černoši 11.

Tomuto národu hrozí v blízké budoucnosti de facto vymření nebo úplné splynutí se zbytkem společnosti. Většinu území dominikánské republiky vyplňují horská pásma. Dominikánská republika leží na východě ostrova hispaniola.

úvod o dominikánské republice obyvatelstvo. Netrvalo dlouho a ostrov se rozdělil na západní haiti a východní část dominikánská republika. 62 4 muži 3029349 ženy 2905471 65 let a více.

70 současných obyvatel tvoří mulati tedy míšenci bělochů a. Původních obyvatel ostrova tainů přežívá na hispaniole posledních pár stovek v provincii azua jinak byl tento národ již zcela vyhuben nebo splynul se zbytkem společnosti kterou tvoří z 16 běloši potomci španělských dobyvatelů z 12 černoši potomci z afriky dovlečených otroků a ze 70. 5 8 muži 255898 ženy 295888 2008 průměrný věk.

Střední délka života mužů je 66 let u žen 69 4 let. Orbion dominikánská republika wiki obyvatelstvo z původních obyvatel ostrova indiánského kmene tainů přežilo do dnešní doby jen posledních pár set jedinců kteří se koncentrují v provincii azua. Příliv evropanů však způsobil že z ostrova téměř vymizelo původní obyvatelstvo které bylo buď odvlečeno do otroctví nebo zabito.

Od roku 1865 je samostatný stát. Hlavným mestom je dominikánska republika santo domingo. O dominikánskou republiku pak vedla četné spory francie a španělsko.

Jediným sousedním státem je haiti společná hranice je dlouhá 360 kilometrů. 24 8 let 2008. V roce 1492 objevil toto území kryštof kolumbus a začal se zde rozšiřovat španělský jazyk.

Obyvatelstvo tvoří z větší části mulati a černošské obyvatelstvo bílých kreolů je asi pětina přítomni jsou i asiaté. Tomuto národu hrozí v blízké budoucnosti de facto vymření nebo úplné splynutí se zbytkem společnosti. Vývoj a změny v čase.

Dominikanska Republika V Barvach Karnevalu Dominikanska Reality Cz

Jazyk Kultura A Historie Na Dominikanske Republice Cestujlevne Com

Dominikanska Republika Bez Cestovky

Lide Z Dominikanske Republiky Dominikanska Republika

Santo Domingo Co Navstivit A Videt V Santo Domingo Pruvodce Dominikanska Republika Cesty Po Svete

Historie Dominikanske Republiky Dominikanska Republika Mahalo Cz

Dominikanska Republika Prvni Misto Noveho Sveta 100 1 Zahranicni Zajimavost

Kousek Ceska V Dominikanske Republice Pristehovalci Buduji Mezi Domky Mistnich Komunitni Vesnicku Generace 20

Dominikanska Republika Nej Ocima Turistu Luxusni Plaze

Haiti Wikipedie

Dominikanska Republika Turisticke Info A Pruvodce Kentlucky

Dominikanska Republika Raj Na Zemi Aneb 7 Veci Ktere Musite V Dominikane Zkusit Zivot Na Cestach

Barahona A Poloha Bohatstvi Rarita Herecka A Letiste

Dominikanska Republika E Vsudybyl Cz Casopis Lidi A O Lidech V Cestovnim Ruchu

Dominikanska Republika Cestopis Marevatrip

Dominikanska Republika Wikiwand

Dominikanska Republika Chocolate Travel Dominikana

Zena In Dominikanska Republika Vylet Do Karibiku

Dominikanska Republika V Karnevalovych Barvach Protext Pr Sluzby Ctk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *